5 strażaków z OSP Zagajów ukończyło kurs podstawowy na strażaka ratownika

2 marca, 2023

W dniach od 14 stycznia do 26 lutego 2023 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zorganizowała kurs podstawowy strażaka ratownika OSP. Kurs obejmował różne aspekty działań ratowniczych, takie jak gaśnicze, techniczne a nawet lotnicze.

Wszyscy strażacy przeszli intensywny trening, który trwał 128 godzin szkoleniowych teoretycznych i praktycznych. Nowi strażacy opanowali techniki m. in. gaszenia pożarów, usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ratowania ludzi i zwierząt z różnego rodzaju zagrożeń.

Strażacy OSP Zagajów, którzy ukończyli kurs to: Mateusz Sosiński, Tomasz Jędrszczyk, Adam Wilk, Damian Sobczyk oraz Stanisław Jakubowski.

Gratulujemy nowym strażakom-ratownikom z naszej jednostki.