Boże Ciało 2016

26 maja, 2016

Chorągwie, sztandary, kwiaty, dzieci komunijne w uroczystych białych strojach, uroczyście ubrani ludzie, ksiądz pod Nowo zakupionym i poświęconym baldachimem ( dar mieszkańców Zagajowa ) trzymający monstrancje i oczywiście strażacy z OSP Zagajów Tak obchodzono Bożego Ciała w Górach Pińczowskich. Naszą Jednostkę reprezentowali:  Robert Purtak, Kamil Mierzwiński, Michał Żuber, Mirosław Mierzwiński, Tomasz Sobczyk, oraz Michał Dębski.

Po raz pierwszy na czele procesji jechał n a sygnale świetlnym  samochód OSP Zagajów. Krzyż niósł druh z OSP Tomaszów.

Msza z procesją odbyła się o godzinie 12.00, na której obecne był poczet sztandarowy z OSP Zagajów. i OSP Góry.  Gdy zaczęła się procesja, każdy ze strażaków przejął wcześniej przypisaną sobie funkcję, a mianowicie 4 strażaków obstawiło baldachim, trzech poszło w poczcie sztandarowych. W tym roku procesja była aż pod remizę strażacką. (Zdjęcia z uroczystości w zakładce „Galeria”). Każdy z nas wywiązał się ze swojej funkcji. Następny raz za rok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!