Boże Ciało 2017

15 czerwca, 2017

Chorągwie, sztandary, kwiaty, dzieci komunijne w uroczystych białych strojach, uroczyście ubrani ludzie, ksiądz trzymający monstrancje i oczywiście strażacy z OSP Zagajów Tak obchodzono Bożego Ciała w Górach Pińczowskich. Naszą Jednostkę reprezentowali:  Robert Purtak, Sylwia Wilk, Justyna Gruszka, Michał Żuber, Mirosław Mierzwiński, Tomasz Sobczyk, Mirosław Wilk oraz Dariusz Żuber.

Msza z procesją odbyła się o godzinie 12.00, na której obecne był poczet sztandarowy z OSP Zagajów. i OSP Góry.  Gdy zaczęła się procesja, każdy ze strażaków przejął wcześniej przypisaną sobie funkcję, a mianowicie 4 strażaków obstawiło baldachim, trzech poszło w poczcie sztandarowych. W tym roku procesja była aż pod remizę strażacką. Każdy z nas wywiązał się ze swojej funkcji. Następny raz za rok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!