Dzień Strażaka 2014

3 maja, 2014

„DZIEŃ STRAŻAKA”

3 Maja 2014 roku w Pawłowicach spotkali się strażacy z Gminy Michałów na uroczystym apelu z okazji Dnia Strażaka. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się   Mszą Polową  w  deszczu i przeraźliwym zimnem  w intencji strażaków, celebrowaną przez ks. Adama Kornalskiego i Jerzego Piwowarczyka.

Licznie przybyłych na uroczystość strażaków,  oraz zaproszonych gości powitał Prezes ZG ZOSP RP w Michałowie druh Mirosław Walasek,  a wśród nich  Prezesa OZP  ZOSP RP w Pińczowie Zbigniewa Kierkowskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie Władysława Węgrzynowicza,  Przewodniczącego  Rady Gminy   w Michałowie Zygmunta Mikę

W przemówieniach mówcy wypowiedzieli wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem druhów, a następnie najbardziej aktywnych uhonorowano licznymi medalami.

Byli to następujący druhowie i druhny z naszej jednostki:

Srebrny Medal  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

Wojciech Żuber

Brązowy Medal  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

Andrzej Sowa

Grzegorz Kuc