Gminne obchody Dnia Strażaka

3 maja, 2015

W dniu 3 maja w Zagajowie odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Wprawdzie Święto Floriana, patrona strażaków przypada 4 maja, jednak uroczystości zorganizowano w Niedzielne popołudnie. Cała uroczystość rozpoczęła się zbiórką strażaków przy starej szkole w Zagajowie. Następnie pododdział w kolumnie marszowej z pocztami sztandarowymi, prowadzony przez  dh Dariusza Żuber przemaszerował na plac przy remizie strażackiej.

Mszę Świętą w intencji strażaków odprawili Proboszcz parafii Michałów  ks. Sławomir Olszewski, kapelan Adam Kornalski i Proboszcz parafii Góry Bogdan Szymkiewicz             W wygłoszonej homilii ks. Kapelan podkreślił szczególną rolę oraz zaangażowanie strażaków ochotników w bezinteresownej służbie dla społeczeństwa. W mszy świętej uczestniczyło też wielu mieszkańców.

Po mszy świętej odbyły się główne obchody.

Poczet flagowy Michał Dębski, Kamil Mierzwiński i Sylwia Wilk

Poczet sztandarowy Rafał Kędzierski, Wojciech Żuber i Rafał Przeniosło

W przemówieniach mówcy wypowiedzieli wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem druhów, a następnie najbardziej aktywnych uhonorowano licznymi medalami.

Byli to następujący druhowie  z naszej jednostki:

Srebrny Medal  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

Zbigniew Jakubowski

Brązowy Medal  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

Dorota Purtak

Michał Dębski

Michał Sosiński