Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Zagajówek 2016

26 czerwca, 2016

To były zawody na +5 …niesprawiedliwie przyznanych punktów karnych

Duch sportu i zdrowej rywalizacji, konkurencja, szybkość, dokładność i wszystkie jednostki OSP z Gminy Michałów i debiutant TOMASZÓW.

W rozgrywkach wzięło udział:
– 12 drużyn OSP
– 2 kobiece drużyny pożarnicze
– 4 młodzieżowe drużyny pożarnicze (chłopcy w wieku 15-18 lat)
– 2 młodzieżowe drużyny pożarnicze (dziewczęta w wieku 12-15 lat)
– 4 młodzieżowe drużyny pożarnicze (chłopcy w wieku 12-15 lat)

I jak zwykle nie obyło się bez błędów sędziowskich. To obraz gminnych zawodów sportowo-pożarniczych gminy Michałów, które w tym roku odbyły się w Zagajówku 26 czerwieca  2016 r. A OSP Zagajów zepchnięte z podium przez niesprawiedliwie przyznane punkty karne… ehh, zawsze pod górę!

Wszystko zaczęło się zbiórką drużyn pożarniczych o godzinie 14.00 na specjalnie przygotowanym placu pod zawody  . Druh Włodzimierz Bartocha komendant gminny _ zameldował stawienie się drużyn na corocznych zawodach prezesowi gminnemu ZOSP RP Mirosławowi Walaskowi. Następnie głos zabrał z-ca komendanta PSP z Pińczowa Wojciech  Bucki, który powitał serdecznie wszystkich uczestników. Następnie wójt gminy otwarł oficjalnie zawody. Następnie przystąpiono do konkurencji, najpierw sztafeta, a następnie bojówka. My wylosowaliśmy 6 numer startowy. OSP Zagajów w biegu sztafetowym uzyskało czas 62 sekund co uplasowało nasza jednostkę na 3 miejscu wraz z 5 innymi jednostkami, które uzyskały podobny czas, 2 jednostki okazały się lepsze, a 1 jednostka wypadła trochę słabiej. Następnie przystąpiono do biegu bojowego, w którym to uzyskaliśmy drugi czas zawodów 42 sekundy, niestety do tego rezultatu sędziowie doliczyli jeszcze 5 punktów karnych, rzekomo za nieprawidłowe sprawienie linii ssawnej, co było niesłusznym werdyktem. Start naszej jednostki nagrał na filmie wiceprezes Robert Purtak, co stanowiło nieskazitelny dowód na obalenie werdyktu sędziowskiego.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek, kolejność na podium przedstawiała się następująco:

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych (chłopcy 12-15 lat):
1. MDP Sędowice
2. MDP Zagajów
3. MDP Tur Dolny

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych (dziewczęta 12-15 lat):
1. MDP Zagajówek
2. MDP Sędowice

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych (chłopcy 15-18 lat):
1. MDP Sędowice
2. MDP Zagajów
3. MDP Tur Dolny

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych OSP:
1. OSP Sędowice
2. OSP Zagajów

W kategorii męskich drużyn pożarniczych OSP:
1. OSP Michałów
2. OSP Sędowice
3. OSP Zagajów

Oto skład drużyn OSP Zagajów:

Grupa mężczyzn:

 1. Rafał Kędzierski – dowódca,
 2. Patrykł Żuber – mechanik,
 3. Michał Sosiński – łącznik,
 4. Witekr – rozdzielaczowy,
 5. Kamil Mierzwiński – pomocnik I rota,
 6. Damian Wilk _ przodownik I rota,
 7. Michał Dębski – pomocnik II rota,
 8. Michał Żuber – przodownik II rota,

Grupa kobiet:

 1. Agniesz Zielińska
 2. Karolina Stępień
 3. Sylwia Wilk
 4. Patrycja Jędrszczyk
 5. Paulina Żuber
 6. Patrycja Mazur
 7. Marzena Gruszka
 8. Oliwia Mazur
 9. Karolina Sosińska

Grupa MDP (chłopcy od 15 do 18 lat)

 1. Tomasz Jędrzszczyk
 2. Dawid Żuber
 3. Kuba Przeniosło
 4. Mateusz Pasternak
 5. Bartosz Mierzwiński
 6. Mateusz Sosiński
 7. Domagała

Grupa MDP (chłopcy od 12 do 15 lat)

1. Mateusz Żuber

2. Michał Wilk

3. Marcin Strączkiewicz

4. Jakub Mierzwiński

5. Stanisław Jakubowski

6. Damian Sobczyk

7. Daniel Przeniosło