III BIEG MIĘTY I KAMIENIA

1 października, 2016

Już po raz trzeci amatorzy biegania przybyli do Pińczowa by uczestniczyć w kolejnej edycji Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia. Na starcie stanęło blisko 90 zawodników z województwa świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Biegacze przy pięknej pogodzie mieli do pokonania dystans 12 km asfaltowymi drogami Pińczowa, Brześcia, Skowronna Górnego i Dolnego oraz Koperni. Przed biegiem głównym w Marszu Nordic Walking na 2,5 oraz 5 km wyruszyli pacjenci Intrcard Pińczów oraz pasjonaci tej aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

W ZABEZPIECZENIU TEGO BIEGU UCZESTNICZYŁA JEDNOSTKA  OSP ZAGAJÓW

Najszybciej całą trasę w III  Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia przebiegł Tomasz Biskupski z Kielc w czasie 42 minuty 29 sekund. Drugi na mecie zjawił się Robert Ślęzak ze Szczekocin, który do zwycięzcy stracił aż osiem minut. Tuż za nim na metę wbiegł mieszkaniec powiatu pińczowskiego – Krystian Możdżeń z Michałowa. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sabina Jarząbek z Kielc, a na pozostałych stopniach podium stanęły biegaczki z Buska – Zdrój: Anna Żółtak i Aneta Grudzińska.

Poza klasyfikacjami w kategorii OPEN, organizatorzy przewidzieli nagrody indywidualne w kategoriach wiekowych oraz najlepszych z powiatu pińczowskiego, które przedstawiły się następująco.

Kategoria Powiat Pińczowski Mężczyzn

1. Krystian Możdżeń – Michałów
2. Sylwester Fiuk – Kije – 5 Sów Run Team Pińczów
3. Mateusz Tarka – Pińczów – Biegnę Ale Dokąd

Kategoria Powiat Pińczowski Kobiet
1. Karolina Stanek – Pińczów – Biegnę Ale Dokąd
2. Monika Gałęziowska – Pińczów
3. Paulina Wites – 5 Sów Run Team Pińczów

Kategoria: M-I
1. Tomasz Biskupski – AZS UJK Kielce
2. Krystian Możdżeń – Michałów
3. Sylwester Fiuk – Kije – 5 Sów Run Team Pińczów

Kategoria: M-II
1. Arkadiusz Kraus  – Wola Teserowa
2. Mateusz Tarka – Pińczów – Biegnę Ale Dokąd
3. Jakub Ziętek – Sławków – SGB Samo Się Nie Przebiegnie

Kategoria: M-III
1. Robert Ślęzak – Familo Team Szczekociny
2. Piotr Sobczyk – Kielce
3. Marek Szczeciński – Pińczów

Kategoria: M-IV
1. Zbigniew Kilan – Szczekociny
2. Jarosław Ziółkowski – Pińczów
3. Jarosław Stanek – Pińczów

Kategoria: M-V
1. Marian Leśniak – AZS AWF Kraków Masters
2. Andrzej Szczepanik – Kazimierza Wielka
3. Henryk Kowalski – Truchtacz Mysłowice

Kategoria: K-I
1. Sabina Jarząbek – KKL Kielce
2. Anna Żółtak – Busko Zdrój – Opoczno Sport Team
3. Paulina Wites – 5 Sów Run Team Pińczów

Kategoria: K-II
1. Karolina Stanek – Pińczów – Biegnę Ale Dokąd
2. Monika Gałęziowska – Pińczów
3. Anna Tyszewicz-Obara – Biegnę, Żeby Bartek Mógł Biegać

Kategoria: K-III
1. Aneta Grudzińska – Busko Zdrój
2. Edyta Zych – Pińczów – Biegnę Ale Dokąd
3. Krystyna Wolder – Kielce

Kategoria: K-IV
1. Małgorzata Fijałkowska – Pińczów

Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów

Najmłodsza uczestniczka – Anna Garula
Najstarszy uczestnik – Mieczysław Pikulski
Najszybszy z Gminy Pińczów – Matusz Tarka

Wyniki wszystkich zawodników oraz wideo z zawodów dostępne na stronie www.ultimasport.pl

Wszyscy uczestnicy biegu na mecie zostali udekorowani pamiątkowymi medalami oraz butelką wody, której niestety brakowało na trasie biegu, ale jak zapowiedział organizator, to niedopatrzenie nie powtórzy się podczas kolejnego biegu Szlakiem Mięty i Kamienia, który już za rok. Ponadto wszyscy biegacze dostali pakiety ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu oraz pyszny ciepły poczęstunek, który zapewniła jedna z pińczowskich firm cateringowych.

Tegoroczny bieg zbiegł się z remontem ulicy Piłsudskiego, przez co kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu, którym kierowali policjanci z KPP z Pińczowa oraz strażacy -ochotnicy z OSP Zagajów, Chroberz i Kozubów. Wytyczony objazd z powodu w/w remontu przez Skowronno i wzmożony ruch samochodów w tym miejscu sprawiał dyskomfort biegaczom, którzy musieli uważać na mijające je auta. Na szczęście obeszło się bez przykrych incydentów, a to dzięki współpracy samych biegaczy, kierowców oraz służb kierujących ruchem.

Głównym organizatorem biegu był Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji – Hala Widowiskowo – Sportowa. Współorganizatorami: Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej, 5 Sów Run Team Pińczów oraz Krewcy Ponidzianie. Pomiaru czasu dokonywała firma ultimasport.pl. Sędzią głównym i zarazem spikerem zawodów był Marcin Błach.