Interwencja Strażaków OSP Zagajów: Przyjęcie Śmigłowca LPR do Osoby Starszej

21 kwietnia, 2024

20 kwietnia 2024 roku, o godzinie 10:55, strażacy z OSP Zagajów uczestniczyli w interwencji związanej z przyjęciem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Akcja miała miejsce w naszej miejscowości, i dotyczyła osoby starszej potrzebującej pilnej pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia działały następujące siły i środki:

  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza (JRG) Pińczów
  • Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Zagajów
  • Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM)

Wspólne działania strażaków oraz ratowników medycznych pozwoliły na szybkie i sprawne zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Dzięki sprawnej współpracy wszystkich służb ratunkowych, osoba starsza została bezpiecznie przetransportowana do szpitala.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym jednostkom za ich profesjonalizm i poświęcenie.