Udział Strażaków OSP Zagajów w Konferencji Naukowej w Oświęcimiu

27 kwietnia, 2024

26. kwietnia nasi druhowie, Robert Purtak oraz Szymon Kuc, uczestniczyli w konferencji naukowej „Współczesny wymiar ratownictwa z udziałem psów w ramach KSRG” w Oświęcimiu. Wydarzenie to zgromadziło specjalistów z różnych dziedzin ratownictwa, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykorzystania psów ratowniczych w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych.

Konferencja była okazją do pogłębienia wiedzy na temat nowoczesnych metod ratownictwa oraz roli, jaką odgrywają psy w akcjach ratunkowych. Nasi druhowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez ekspertów, a także w praktycznych pokazach umiejętności psów ratowniczych.

Udział w takich wydarzeniach pozwala naszym strażakom na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i podnoszenie poziomu gotowości operacyjnej. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tego typu inicjatywach, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i skuteczności działań ratowniczych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom konferencji za możliwość uczestnictwa i zdobycia cennych doświadczeń.