V BIEG MIĘTY I KAMIENIA

29 września, 2018

Biegacze z kilku województw wystartowali w mierzący 12 km biegu Szlakiem Mięty i Kamienia, który po raz piąty odbył się w naszym mieście. Wymagająca trasa, o kilku trudnych podbiegach przyciągnęła na start ponad sześćdziesięciu zawodników.

W ZABEZPIECZENIU TEGO BIEGU UCZESTNICZYŁA JEDNOSTKA  OSP ZAGAJÓW

ALE BEZ SAMOCHODU POŻARNICZEGO, Z POWODU BRAKU ZGODY WŁADZ GMINY MICHAŁÓW.

Tegoroczna trasa, tak jak w poprzednich latach biegła asfaltowymi drogami Pińczowa, Brześcia, Skowronna Górnego i Dolnego oraz Koperni. Start i meta biegu zlokalizowana była przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie.

Najszybciej całą trasę w IV Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia przebiegł Tomasz Biskupski z Sukowa. Drugi na mecie Piotr Jaśtal z Domaszowic. Trzeci na metę wbiegł Dariusz Wilk z Międzna. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Zółtak z Buska, a na pozostałych stopniach podium stanęły biegaczki z Jędrzejowa – Agnieszka Nawrot oraz Katarzyna Korpus- Mielczarska z Sławkowa.

Wszyscy uczestnicy biegu na mecie zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Ponadto wszyscy biegacze dostali pakiety ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu oraz pyszny ciepły poczęstunek, który zapewniła jedna z pińczowskich firm cateringowych.

Głównym organizatorem biegu był Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji – Hala Widowiskowo – Sportowa.