Wniebowzięcie NMP – Odpust w Górach.

15 sierpnia, 2014

Dnia 15 sierpnia, jak co roku o tej porze, odbył się odpust, w Górach Pińczowskich. Dzieci ubrane na biało, sypiące kwiaty, elegancko i uroczyście ubrani ludzie, sztandary, ksiądz pod baldachimem  trzymający monstrancje i oczywiście strażacy z OSP Zagajów. Tak uroczyście obchodzone Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Jednostkę OSP Zagajów, reprezentowali : Józef Zięba, Rafał Żuber, Robert Purtak, Michał Dębski.

Msza Święta  rozpoczęła się o godzinie 12. Kiedy naszedł czas procesji, każdy z obecnych strażaków, przyjął przydzielone mu zadanie. Czterech strażaków obstawiło baldachim, trzech poszło w poczcie sztandarowych i krzyż oczywiście został obsadzony przez strażaka.

Informacja !!!

Była to pierwsza msza odpustowa odprawiana przez nowego proboszcza       ks. Bogdana Szymkiewicz, ur. 1970 (Łopuszno), wyśw. 1997, mian. 2014