Zabezpieczanie Rajdu Rowerowego Ścieżkami Jana Moskwy!

24 czerwca, 2023

W sobotę, 24 czerwca, nasza jednostka wzięła udział w zabezpieczaniu Rajdu Rowerowego, który przemierzał malownicze szlaki powiatu pińczowskiego. Trasa rajdu liczyła 39,7 kilometra, a nasi ratownicy stanęli na wysokości zadania, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.

Wszystko odbyło się dzięki niezawodnej pracy Roberta Purtaka, prezesa OSP Zagajów, oraz Michała Dębskiego (Przewodniczący KR), którzy pełnili funkcję ratowników podczas tego wydarzenia. Ich profesjonalizm i zaangażowanie były nieocenione.

Podczas rajdu nasza ekipa pomogła łącznie kilunastu osobom, wiekszość z nich postanowiła kontynuować swoją podróż. Jedna kobieta została eskortowana z powrotem przez nasz wóz strażacki, a 4 zmęczone dzieci również zdecydowały się kontynuować rajd przy wsparciu naszych ratowników. Jedna dziewczynka doznała upadku i miała stłuczenie kolana. Natychmiast udzieliliśmy jej odpowiedniej pomocy medycznej, zapewniając jej komfort i bezpieczeństwo.

Dziękujemy wszystkim ratownikom za ich poświęcenie i profesjonalizm w trakcie tej akcji. Wasza praca przyczyniła się do udanego przebiegu rajdu i zapewnienia wsparcia uczestnikom.

Jesteśmy dumni z naszej drużyny i jej zaangażowania w służbę społeczności. Kontynuujemy naszą misję z pasją i oddaniem, gotowi pomóc w każdej sytuacji.