Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Wrocieryż 2013

7 lipca, 2013

Wielki sukces 2 pierwsze miejsca i 1 drugie ( lecz nie do końca my czujemy się jak zwycięzcy, błąd sędziów… czy? ) a jednak !!!

We Wrocieryżu 7 lipca 2013 roku w piękną, słoneczną niedzielę rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięły udział 22 drużyny, w tym 8 drużyn OSP, 3 drużyny KDP, 9 drużyn MDP chłopców i 2 drużyny MDP dziewcząt.
Zawody oficjalnie otworzył Wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek witając zgromadzone jednostki, zaproszonych gości oraz publiczność. Wypowiadając znaną sentencję „Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze uważam za otwarte” dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. A rywalizacja mimo upału była zacięta.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska w składzie:
1. mł. bryg. Jarosław Wleciał
2. st. kpt Piotr Wieniecki
3. mł. kpt Mariusz Fodymski
4. mł. asp. Paweł Kumor
5. dh Stanisław Sternak
6. Sylwia Głuch

Przebieg zawodów komentował Zbigniew Kierkowski – Komendant Gminny OSP w Michałowie, który w tej roli jest niezastąpiony.                                                                                                                                                                                Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Wójt Gminy Mirosław Walasek, w asyście Komendanta Powiatowego PSP Władysława Węgrzynowicza i Przewodniczącego Rady Gminy Zygmunta Miki.

Następnie Wójt Gminy odczytał nazwiska druhów MDP, którym nadano:
Srebrne Odznaki MDP, a byli to: Dawid Żuber, Mateusz Sosiński.

Brązowe Odznaki MDP: Michał Kędzierski, Mateusz Pasternak, Daniel Przeniosło, Tomasz Jędrszczyk, Bartosz Mierzwiński, Adam Wilk.

Protokół z gminnych zawodów sportowo – pożarniczych we Wrocieryżu – link (pdf)