Zawody wojewódzkie i wielki sukces

5 września, 2010

3. miejsce – takie miejsce zajęli chłopcy MDP OSP Zagajów na wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych, które w tym roku odbyły się w Stopnicy. Jest to największy sukces nie tylko tej drużyny, ale i całej jednostki w całej jej ponad 60-letniej historii.

Start zawodów przewidziany był wstępnie na 9.00, jednak z powodu na panujące warunki atmosferyczne (zacinający deszcz) komisja sędziowska w trosce o zdrowie młodych zawodników postanowiła przesunąć godzinę rozpoczęcia zawodów na godzinę 10.40. Zaczęło się oficjalną zbiórką wszystkich startujących drużyn, przemówieniami organizatorów i zaproszonych gości m.in. marszałka sejmiku województwa Adama Jarubasa i posła na sejm i prezesa wojewódzkiego oddziału ZOSP RP Mirosława Pawlaka. Wszystko to odbyło się w sali gimnastycznej stopnickiego gimnazjum. Komisja sędziowska z uwagi na niepoprawiające się warunki pogodowe postanowiła dodatkowo, że odbędzie się tylko jedna konkurencja, a mianowicie bieg sztafetowy z wyłączeniem pierwszej przeszkody jaką jest drabina.

Po zbiórce wszystkie drużyny i ich opiekunowie przenieśli się na stadion tuż obok, gdzie na nowej tartanowej bieżni, wszystkie startujące drużyny miały wykazać się swoją sprawnością. Chłopcy z MDP OSP Zagajów uzyskali czas 68 sekund co wystarczyło na ostatni stopień podium:) Naszą drużynę zdołały wyprzedzić tylko MDP OSP Nowy Korczyn (1. miejsce) oraz MDP OSP z Włoszczowy (2. miejsce). Nasi chłopcy spisali się znakomicie, wszystkie zadania wykonując wzorowo. Drużyny na wyższych stopniach podium miały tyle szczęścia, że nie rozegrano części bojowej, bo wtedy MDP OSP Zagajów na końcowej liście nie miałoby żadnej drużyny przed sobą:)

A teraz OSP Chroberz. To jednostka, która tak niehonorowo postąpiła podczas ostatnich zawodów w Pińczowie decyzją sędziów także stawiła się na zawodach wojewódzkich. Po raz drugi nasza drużyna udowodniła wyższość nad OSP Chroberz i nie tylko w wymiarze sportowym, ale i wymiarze kultury osobistej.

Po konkurencji sztafetowej wszystkie drużyny zebrały się ponownie w sali gimnastycznej, gdzie uhonorowano naszych chłopców brązowymi medalami. Dodatkowo każdy z nich otrzymał odtwarzacz DVD. Trzeba było to widzieć: wielki zachwyt chłopców na twarzach tuż po odczytaniu wyników, lub gdy stojąc w rzędzie na środku sali dumnie wisiały na ich szyjach medale:)

Bravo, bravo, jeszcze raz bravo!